جزیره بالی‌ از جمله مقاصد گردشگری مهم در جهان محسوب می شود که گردشگران تور بالی هرساله از این منطقه زیبا دیدن می کنند. بالی یکی از استان های کشور اندونزی است.

این جزیره که از مقاصد گردشگری بسیار زیبا در دنیا است، در سال های اخیر توسعه صنعتی چشمگیری داشته که این امر سبب گردیده توریست های زیادی از کشورهای اروپایی هم به این جزیره مهاجرت کرده و در این جزیره کار و زندگی را ادامه می دهند. جزیره بالی در غرب با جزیره جاوه و در شرق با جزیره لومبوک همسایه می باشد. جزیره بالی از نظر موقعیت جغرافیایی محل تقاطع اقیانوس هند و اقیانوس آرام می باشد. این دو اقیانوس در محلی به نام دروازه اقیانوس به هم می رسند که این ناحیه برای گردشگران تور بالی بسیار جذاب است.
مساحت کلی این جزیره حدود 5600 کیلومتر مربع می باشد که از نظر کشاورزی خاک حاصلخیزی دارد و مردم در بخش هایی از آن به کشاورزی مشغول هستند که دیدن این تصویر، گردشگران تور بالی را به یاد مردم کشور خودمان می اندازد. جزیره بالی کوه های آتشفشانی زیادی در خود دارد که برخی از آن ها مانند گودانگ فعال می باشد. بزرگترین شهر جزیره بالی که مرکز آن نیز می ‌باشد "دنپازار" نام دارد که حدود 400.000 نفر جمعیت دارد و همواره مورد توجه گردشگران تور بالی می باشد. قابل توجه گردشگران تور بالی، آب و هوای این جزیره استوایی است و طبیعتا تغییرات آب و هوایی در آن بسیار کم رخ می دهد و در طول سال دمای آن بین 20 درجه سانتی گراد در شب تا 33 درجه سانتی گراد در روز متغیر است.
پس از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های زیاد، بالی یکی از مراکز گردشگری جهان شد و حتی در طول سال بسیاری از سمینارها و کنفرانس های جهانی مانند آ سه آن در آن برگزار می شود. بالی جزیره ای رویایی است که با دارا بودن کوه ها و جنگل هایی خوش منظر در جوار سواحل نیلگون، چشم انداز فوق العاده ای را خلق کرده که لقب "بهشت روی زمین" را به آن داده اند و توریست های تور بالی می توانند سفری به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنند.