تور بالی مشهورترین تور اندونزی، تور بالی است. شهر بالی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری جهان است که به دفعات جایزه بهترین جزیره مجلل جهان را به خود اختصاص داده است.


از آن جایی که این جزیره دارای سواحلی چشم نواز، طبیعتی بکر و رستوران ها و هتل های باشکوه می باشد، همواره تور بالی را به یکی از اولویت های انتخاب برای جهان گردان قرار داده است.


رتبه پنجمین ساحل زیبا جهان، به سواحل «نوسادوا» در این جزیره اختصاص دارد که یکی از دلایل انتخاب تور بالی برای توریست ها تماشا این ساحل می باشد و این ساحل از جذابیت خاصی برای گردشگران برخوردار است.


قابل توجه گردشگران تور بالی، آب و هوا این شهر به گونه ای است که هر زمانی را که برای مسافرت به این جزیره انتخاب کنید مناسب است و تقریبا درهمه ماه های سال این جزیره مملو از گردشگران خارجی می باشد.


این جزیره از نظر موقعیت مکانی ما بین جزیره جاوه در غرب و جزیره لومبوک در شرق آن قرار دارد. اهالی این جزیره دارای هنرهای مختلفی چون: نگارگری، چرم گری، فلزکاری، تندیس گری و علی الخصوص موسیقی سبک گاملان هستند.
در گذشته شغل اکثر مردم بالی کشاورزی و ماهیگیری بوده و آن ها به این مشاغل سرگرم بودند. علاوه بر کشاورزی و ماهیگیری اهالی این جزیره به طراحی روی پارچه و لباس، کنده کاری چوبی و سنگی، صنایع دستی و نقاشی های هنری مشغول بودند و امروزه نیز این مشاغل در بالی همچنان مرسوم است.


این منطقه دارای محصولات کشاورزی، برنج، میوه و سبزیجات است و قهوه آن به اسم قهوه بالیایی معروف است.
اگرچه مردم این جزیره به مشاغل کشاورزی و ماهیگیری و هنرهای دستی مشغول هستند اما امروزه بخش وسیعی از اقتصاد این کشور را صنعت گردشگری می چرخاند.


از معروف ترین نقاط گردشگری این جزیره «کوتا» بالی و «اوبود» را می توان نام برد. زمین های حاصلخیز این جزیره در شمال و جنوب این شهر قرار دارد که برای کاشت برنج بهره برداری می شود. در تور بالی شما می توانید از مزارع پلکانی برنج این شهر که دارای شهرت جهانی می باشد نیز دیدن کنید.


این جزیره یکی از زیباترین و سرشناس ترین جزایر اندونزی می باشد و دارای خصوصیات استثنائی و بی همتا می باشد که باعث می شود تور بالی انتخاب خوبی برای سفری لذت بخش باشد.