اطلاعات جزیره بالی:بالی جزیره خدایان، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است.

این جزیره دو اقیانوس آرام و هند را به هم پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مثل بسیاری از جزایر دیگر اندونزی ، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیائی که این نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد توریستی جهان قرار داده است. این جزیره جمعیتی حدود سه میلیون نفر داشته که قریب به اتفاق ساکنان آن اهل اندونزی هستند اما در سالهای اخیر بدلیل رشد فراوان صنعت توریست بسیاری از استرالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت نموده و در بالی کار و زندگی می کنند.

این جزیره که مساحتی بالغ بر ۵۶۲۰ کیلومتر مربع را پوشش داده است، از لحاظ آتش فشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز. اما سوگولی کوههای بالی کوه آگانگ که «مادر کوه»ها نامیده می شود آتشفشانی فعال بوده که ارتفاعی بیش از ۳۰۰۰ متر دارد. در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره زمین های بسیاری حاصلخیزی برای کشاورزی وجود دارد که از آن برای کاشت برنج استفاده می کنند.

قطعا بیراه نگفته ایم اگر بگوییم که جزیره بالی پر از خصائل منحصر به فردی است که آن را از تمام جزیره های دنیا متمایز می سازد. بالی زیبا ترین و مشهورترین جزیره اندونزی است که در جنوب خط استوا، بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار گرفته است.

زبان
زبان بالیایی، اندونزیایی و انگلیسی

واحد پول
روپیه اندونزی

بهترین زمان سفر به جزیره بالی
فصل بارش باران در جزیره بالی از ماه اکتبر تا ماه مارس است. به دلیل بارش شدید باران‌های موسمی در این بازه زمانی، بهترین فصل گردشگری در این جزیره نمی‌باشد. بهترین زمان برای یافتن بسته‌های سفر به بالی بین ماه سبپتامبر و دسامبر است و بهترین زمان برای سفر به این جزیره فصل بدون بارش یعنی از آوریل تا اکتبر است

حمل و نقل
دستیابی به حمل و نقل عمومی در جزیره بالی سخت و دشوار است اما امکان سفر با تاکسی یا اجاره کردن موتور سیکلت وجود دارد.

آب و هوا
بالی در نزدیکی خط استوا واقع است و از وجود آب و هوایی گرمسیری با میانگین دمای سالیانه 86 درجه فارنهایت (30 درجه سانتیگراد) بهره می‌برد

فواصل هوایی این جزیره تا جاکارتا حدود ۲ ساعت و تا تهران با محاسبه توقف بین پروازی در شهرهای دوحه و کوآلالامپور حدود ۱۵ ساعت می باشد. بزرگترین شهر و مرکز اداری این جزیره، شهر دنپازار است که حدود چهارصد هزار نفر جمعیت دارد.

اما پرواز به بالی که فقط اندکی یعنی حدود ۱۲ ساعت طولانی­تر از بلند ترین مسافت هوایی کشورماست معمولاٌ از طریق کشور قطر و با هواپیمایی قطر ایر ویز که یکی از خطوط پنج ستاره جهان می باشد و یا امارات و پس از توقفی کوتاه در فرودگاه دوحه یا دبی شما را بسوی جزیره بالی رهنمون خواهد ساخت. زمان سفر بین تهران و دوحه حدوداً دوساعت یعنی برابر با مدت زمان سفر شما از منزل تا فرودگاه امام تخمین زده خواهد شد. از این نقطه تا ایستگاه بعدی که شهر کوالالامپور یعنی پایتخت کشور زیبای مالزی می باشد فقط هشت ساعت زمان لازم است.

در فرودگاه بالی قبل از اینکه وقت را تلف کنید باید به سوی کانترهای کنترل پاسپورت یعنی محل اخذ روادید ورود روانه شوید.البته قبل از رسیدن به آن نقطه فراموش نکنید که کارتهای ورود به اندونزی را که در طول پرواز دریافت نموده اید را تکمیل نمایید و به همراه مبلغ ۲۵ دلار به افسر گذرنامه تحویل دهید.